Відкритий урок «Гірчить Чорнобиль крізь роки»

Понад тридцять років минуло від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія — техногенна катастрофа, спричинена вибухом на Чорнобильській АЕС. Джерело атомної енергії, що вважалося цілком безпечним, заподіяло шкоду, реальний обсяг якої і досі не визначений. Протягом свого історичного розвитку людство зазнало багато горя, змушене було боротися за існування на Землі, його спіткали пошесті, стихійні лиха, війни… Однак усі ці події рано чи пізно відходили в минуле, пережиті й подолані, залишаючи по собі лише спогади, тим часом як Чорнобильська катастрофа фактично нездоланна, оскільки головним її наслідком є радіація, незрима й невідчутна, здатна діяти протягом тисяч років і на величезних територіях.

Тема Чорнобильської трагедії близька не лише українцям, а й людям усього світу. Вибух на ЧАЕС сучасні дослідники вважають у п’ятсот разів потужнішим за вибух атомної бомби, в 1945 році скинутої на японське місто Хіросіму. Немає ліку людським втратам, не піддається реальній оцінці шкода, завдана здоров’ю нації, однак найважче виміряти травми моральні, адже Чорнобильська аварія змусила людство усвідомити свою безпорадність перед природою і відчути страх перед майбутнім.

25 квітня в ліцеї пройшов відкритий урок «Гірчить Чорнобиль крізь роки». Зворушливою була розповідь про трагедію вчителя Барської В.В., батько якої був ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС , а також розповідь ветерана педагогічної праці Мельника А.П. , який був ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Кажуть, що час лікує рани, якими б болючими і давніми вони не були. Але є рани,  які болять усьому народові, усій нації, і час не зможе їх вилікувати, вони кровоточитимуть доти,  доки людство не засвоїть цей жорстокий  урок.  Ця рана – Чорнобильська трагедія. І допоки ми не навчимося діяти відповідно  до вчинків  величного  та гордого  слова «Людина», вона знову і знову нагадуватиме про себе.


Урок-подорож за твором М.Коцюбинського "Тіні забутих предків"

"Тіні забутих предків" є яскравим зразком майстерного використання М. Коцюбинським багатющої скарбниці народної творчості. У цій повісті письменник з надзвичайною проникливістю відтворив своєрідність народного світогляду. М. Коцюбинського полонив чарівний куточок Карпат. Його захоплювала казковість краю, величність природи, життя гуцулів з їх багатою фантазією і незвичайною психологією, їх глибоко поетичне, образне мислення.

Загадковістю, казковістю і диханням віків був сповнений урок – подорож з української літератури в 10 класі за повістю М.Коцюбинського «Тіні забутих предків». Подорожуючи гуцульським краєм, ліцеїсти відчули всю атмосферу повісті М. Коцюбинського — це ніби сам голос душі, що його хотів розбудити в кожній людині великий письменник. Нагадати нам: ми теж українці, і забуті предки щодня говорять з нами рідним словом, казкою, легендою, повір'ям, піснею, ростом трави і дерева, голосом води.


Відкритий урок «Державна символіка України»

Указом Президента 2017 рік проголошено роком Української революції 1917–1921 років. Українська революція — це низка подій, пов’язаних із національно-визвольною боротьбою українського народу на початку ХХ століття. Відзначення цих подій покликане привернути увагу громадськості до національно-визвольної боротьби українців відповідного періоду, а відтак сприяти національно - патріотичному вихованню молоді.

25 лютого - День Державного герба України. Ця визначна подія святкується у нас в Україні вперше. 25 лютого вибрано у зв'язку з тим, що саме в цей день у 1918 році в Коростені Українська Центральна Рада офіційно затвердила Тризуб Державним гербом Української Народної Республіки.
До 100-річчю затвердження Тризуба Державним гербом Української Народної Республіки в ліцеї пройшов відкритий урок «Державна символіка України». Вихованці дізналися багато нового про державні символи України та прийняли активну участь у вікторині «Моя Україна».